شنبه 05 مهر 1399          
    اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی
جستجو اخبار
اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 18 شهریور 1399
شرکت عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا در نشست تخصصی هوش مصنوعی:

  شرکت عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا در نشست تخصصی هوش مصنوعی:

امتیاز: Article Rating

 

 

نشست تخصصی "کاربرد هوش مصنوعی در همه گیری کوید-19" به همت میز سوئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری مرکز پژوهشی  Leading House  سوئیس در تاریخ دوشنبه سوم شهریور1399 برگزار شد.

"Application of Artificial Intelligence and Contact Tracing App during COVID-19"

در این نشست مجازی، بحث و تبادل نظر بین تعدادی از متخصصان و فعالان این حوزه از ایران و سوئیس انجام گردید.

دانشگاه الزهرا با توجه به سابقه همکاری با کارگروه ملی و تخصیص بورس تحقیقاتی سوئیس به دانشجوی دکترای فیزیک دانشگاه الزهرا در سال گذشته، با معرفی دکتر محمد حسین هاشمی نژاد عضو هیات علمی دانشکده مهندسی دانشگاه الزهرا برای شرکت و ارائه سخنرانی در این نشست تخصصی، با موضوع "نقش هوش مصنوعی در حوزه سلامت" مشارکت نمود.

هوش مصنوعی به عنوان یکی از مهم ترین ترند های مهندسی کامپیوتر نقش گسترده و تاثیری گذاری در حوزه های مختلف سایر علوم دارد. یکی از حوزه هایی که هوش مصنوعی توانسته این نقش را ایفا نماید، حوزه سلامت الکترونیک بوده است. با توجه به رشد و گسترش ویروس کرونا – کوید19 در جهان، محققان حوزه هوش مصنوعی در حال تلاش هستند تا بتوانند با استفاده از این فناوری به مدیریت این بحران کمک نمایند.

حوزه هایی که تا کنون هوش مصنوعی برای مدیریت کوید19 درنظر گرفته شده شامل پیش بینی گسترش ویروس، ردگیری موارد بیماری و موارد مشکوک و توسعه دارو و واکسن می باشد. نتایج این تحقیقات نشان داده است که هوش مصنوعی توانسته نقش به سزایی در هر سه حوزه مطرح شده ایفا نماید و با ارائه این نتایج، مسئولین بحران کشور ها توانسته اند با استفاده از آن تا حدی زیادی از گسترش روز افزون این ویروس جلوگیری نمایند.

تصاویر
  • شرکت عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا در نشست تخصصی هوش مصنوعی:
  • شرکت عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا در نشست تخصصی هوش مصنوعی:
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: