مدیریت همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهراء (س)


17

ملاقات رئیس مرکز پژوهشهای کربلا با سرپرست دانشگاه الزهرا- (16/11/1396)

ملاقات رئیس مرکز پژوهشهای کربلا با سرپرست دانشگاه الزهرا- (16/11/1396)

دکتر عبدالامیر القریشی رئیس مرکز پژوهشهای کربلا به همراه دکتر ریاض الجمیری عضو هیأت مشورتی مرکز نام برده و زید عبدالعلی مسئول روابط بین الملل مرکز در تهران، روز دوشنبه 16 بهمن ماه 1396 از دانشگاه الزهرا بازدید، و با دکتر مهناز ملانظری سرپرست دانشگاه ملاقات کردند.

در این جلسه دکتر شهلا بختیاری معاون آموزشی دانشکده ادبیات، دکتر شهین قهرمان ایزدی معاون آموزشی دانشکده الهیات، دکتر حجت الله جوانی معاون مدیریت همکاری های علمی بین المللی دانشگاه، دکتر بتول مشکین فام عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات عربی، دکتر اسماعیل حسن زاده عضو هیات علمی گروه تاریخ  حضور داشتند.

مرکز پژوهشهای کربلا وابسته به آستان مقدس امام حسین (ع) می باشد، این مرکز دارای 13 عضو هیأت مشورتی و بیش از 30 محقق در دوره دکتری و کارشناسی ارشد است، که پژوهش های مربوط به آستان مقدس امام حسین (ع) و مرتبط با علوم اسلامی را سرپرستی می نماید. مرکز مذکور پیش از این با دانشگاه الزهرا یاداشت تفاهم همکاری امضا نموده است.

پس از خوش آمدگویی دکتر جوانی، فیلم معرفی دانشگاه به زبان عربی پخش و مورد استقبال میهمانان قرار گرفت. سپس دکتر جوانی به معرفی ظرفیتهای موجود دانشگاه الزهرا برای همکاری با مرکز پژوهش های کربلا پرداخت.

در ادامه دکتر القریشی ضمن استقبال از همکاری های علمی پژوهشی با دانشگاه الزهرا به معرفی مرکز پژوهشهای کربلا پرداخت. وی با ذکر پژوهش های در دست اقدام مرکز ابراز امیدواری کرد که دانشگاه الزهرا نیز از این پس در پژوهشها همکاری نماید. دکتر القریشی با اشاره به رشته های موجود در دانشگاه الزهرا خواستار اعزام دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانشگاه الزهرا شد. همچنین اعلام کرد که مرکز دارای مجله علمی پژوهشی با نام "السبط" می باشد و از انتشار مقالات اساتید و پژوهشگران دانشگاه الزهرا استقبال می کند. وی افزود: مرکز پژوهشهای کربلا دانشنامه کربلا را در دست تدوین دارد که بالغ بر یکصد جزو است و تاکنون بیست جزو آن به چاپ رسیده است. دکتر حسن زاده با اشاره به ظرفیت های موجود در گروه تاریخ اعلام آمادگی کرد تا در زمینه های مختلفی همچون مدخل نویسی دانشنامه کربلا، راهنمایی  مشترک رساله های تحصیلات تکمیلی و انجام پژوهش هایی در زمینه جنبه های مختلف زیارت اربعین با مرکز همکاری نماید.

دکتر مهناز ملانظری در ادامه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، با اشاره به تفاهم نامه موجود بین دانشگاه الزهرا و مرکز پژوهشهای کربلا، آمادگی دانشگاه الزهرا را در خصوص پذیرش دانشجو و برگزاری دوره های آموزشی برای پژوهشگران مرکز اعلام داشت و از مسئولان مرکز پژوهشهای کربلا خواست درخواستهای مشخص خود را با ذکر تعداد متقاضیان و رشته های مورد تقاضا برای بررسی و اعلام نظر به دانشگاه الزهرا ارسال دارند. در خصوص انجام همکاری های پژوهشی نیز  امکان مذاکره و امضای قرارداد همکاری پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا با مرکز پژوهشهای کربلا وجود دارد. همچنین برای همکاری در مدخل نویسی دانشنامه کربلا نیز امکان همکاری اساتید دانشکده ادبیات و الهیات با مرکز مزبور از طریق امضای قرارداد همکاری با دانشکده های نام برده فراهم است.  

در پایان لوح یادبود دانشگاه الزهرا به مرکز پژوهشهای کربلا اهدا شد.


تعداد مشاهده خبر: (255)
کد خبر: 3326