اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
23

ملاقات مدرس اسلام شناسی دانشگاه وین اتریش با سرپرست دانشگاه الزهرا – – (22/12/95)

دکتر لیزه لوته عبید، اسلام شناس اتریشی روز یکشنبه 22 اسفندماه 1395 در محل دفتر ریاست دانشگاه الزهرا با دکتر مهناز ملانظری، سرپرست دانشگاه الزهرا ملاقات کرد. نامبرده تدریس فشرده واحد درسی "زن در ادیان و مکاتب" را طی آذرماه گذشته در گروه مطالعات زنان و خانواده دانشگاه الزهرا بر عهده داشته است. در این ملاقات موضوع ادامه تدریس دکتر عبید در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به صورت فشرده طی اردیبهشت ماه 96 مورد موافقت ریاست دانشگاه قرار گرفت. دکتر عبید پیش از این با دانشگاه ادیان و مذاهب قم و مجمع تقریب مذاهب همکاری آموزشی و پژوهشی داشته است. وی همچنین عضو پروژه اروپایی "زن در اسلام" است که در چهارچوب برنامه بین المللی "گفتگوی ادیان" با حضور اساتید کشورهای اتریش، بوسنی و هلند همه ساله سمینارهای تخصصی در کشورهای مختلف اروپایی برگزار می نماید.

در این نشست به پیشنهاد دکتر حناچی، مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا برگزاری "مدرسه تابستانی” در دانشگاه الزهرا در تابستان 1396 با حضور دکتر عبید و شرکت دانشجویان اروپایی و ایرانی مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

دکتر لیزه لوته عبید در ادامه در محل دفتر مدیریت همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا با دکتر جوانی، استاد فعال بین المللی دانشکده الهیات و دکتر قهرمان ایزدی، معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده الهیات دیدار و کفتگو کرد. در این ملاقات موضوع برگزاری مدرسه تابستانی در دانشگاه الزهرا با موضوع "زن و عرفان اسلامی" مورد بررسی قرار گرفت. این مدرسه می تواند در چهارچوب برنامه بین المللی "گفتگوی ادیان" با حضور اساتید و دانشجویان علاقه مند از سراسر اروپا در دانشگاه الزهرا برگزار گردد.


تعداد مشاهده خبر: (432)
کد خبر: 1000

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: