اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
19

امضای قرارداد اعطای دکترای مشترک توسط دانشگاه الزهرا و دانشگاه گرونینگن هلند

امضای قرارداد اعطای دکترای مشترک توسط دانشگاه الزهرا و دانشگاه گرونینگن هلند

دانشگاه الزهرا در راستای سیاست های بین المللی سازی دانشگاه و افزایش تعاملات با دانشگاه‌های مطرح دنیا، اولین قرارداد اعطای دکترای مشترک خانم فاطمه تاجیک دانشجوی دکترای دانشکده فیزیک شیمی این دانشگاه را با دانشگاه گرونینگن هلند امضا کرد. در پی این قرارداد دانشجو پس از گذراندن دوره دکتری در دانشگاه الزهرا و گرونینگن و انجام دفاعیه دکتری در هر دو دانشگاه با حضور استادان راهنما و مشاور هر دو دانشگاه به نامبرده دو مدرک توسط دو دانشگاه اعطا خواهد شد. دانشگاه الزهرا ضمن تبریک این موفقیت به جامعه علمی، اعلام می دارد در صدد گسترش دوره های دکتری مشترک با دانشگاه های دیگر کشورها نیز می باشد.

لازم به ذکر است دانشگاه گرونینگن در شهر گرونینگن هلند واقع شده در سال ۱۶۱۴ تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های هلند است.

دانشگاه گرونینگن دارای ۱۰ دانشکده، ۹ مرکز تحصیلات تکمیلی و ۲۷ مرکز پژوهشی و بیش از ۱۷۵ رشته تحصیلی مختلف است. این دانشگاه جزو ۳ دانشگاه برتر پژوهشی در اروپا در زمینه اکولوژی، علم مواد، شیمی و ستاره شناسی است.

همچنین سایر زمینه های پژوهشی مطرح این دانشگاه شامل: علوم ذرات، فیزیک، بیولوژی مولکولی، میکروب شناسی، علوم پزشکی، مغز و اعصاب، جامه شناسی، فلسفه، خداشناسی، باستان شناسی و هنر هستند. دانشگاه گرونینگن، هر سال بیش از ۵۰۰۰ نشریه علمی چاپ می کند و سالانه حدود ۲۶۰ دانشجوی دکترا ازاین دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.


تعداد مشاهده خبر: (288)
کد خبر: 2157
  • امضای قرارداد اعطای دکترای مشترک توسط دانشگاه الزهرا و دانشگاه گرونینگن هلند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: