اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
25

ملاقات سفیر سنگاپور و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با ریاست و اساتید دانشگاه الزهرا

ملاقات سفیر سنگاپور و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با ریاست و اساتید دانشگاه الزهرا

هیاتی از مدیران و هیات علمی دانشکده مطالعات بین الملل دانشگاه ناتیانگ سنگاپور ظهر روز یکشنبه 23 مهرماه 1396 از ساعت 12:30تا 13:30در محل سالن دکتر سیف دانشگاه الزهرا با دکتر مهناز ملانظری رییس دانشگاه، دکتر یدالله اردوخانی معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه، دکتر حجت اله جوانی معاون دفتر بین الملل دانشگاه، دکتر افسانه توسلی معاون اجرایی و بین الملل دانشکده علوم اجتماعی و دکتر سید یعقوب موسوی و دکتر سیده لطیفه حسینی اساتید دانشکده علوم اجتماعی ملاقات کردند. دکتر امیر علی مسعودی  مدیربرنامه ریزی آموزشی دانشگاه نیز به نمایندگی از سوی معاونت آموزشی دانشگاه در این نشست حضور یافت.

·        دانشکده مطالعات بین الملل دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور در سال 2007 تاسیس شده است. پیش از آن موسسه مطالعات راهبردی آن دانشگاه در سال 1996 آغاز به کار کرده بود. هدف و ماموریت آن انجام پروژه های تحقیقاتی برتر و پیشرو در آسیا بوده است. پژوهشهای دفاعی، امنیت ملی، روابط بین الملل و مطالعات راهبردی و سیاسی در آن موسسه صورت می پذیرد. دانشکده نام برده شامل پنج موسسه پژوهشی مطالعات دفاعی و راهبردی، مرکز بین المللی پژوهشی خشونت سیاسی و تروریسم، مرکز امنیت ملی، مرکز مطالعات امنیتی غیر سنتی، مرکز مطالعات بین فرهنگی است.

·        هیات میهمان شامل: پروفسور اونگ کنگ یونگ، معاون اجرایی دانشکده و سفیر سنگاپور در ایران ، پروفسور روهان گانارانتا، استاد مطالعات امنیتی و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم، دکتر کوا چونگ گوان، عضو ارشد هیات علمی و دکتر اندرو فو، تحلیلگرارشد بود که به اتفاق دکتر جواد انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور، دکتر روحی صفت معاون دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و دکتر دارابی مسئول بخش مطالعات شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه  به منظور ملاقات با مسئولان دانشگاه الزهرا و گفتگو در خصوص پژوهشهای در دست انجام در محل دانشگاه الزهرا حاضر شدند.

·         دکتر جواد انصاری سفیر غیر مقیم ایران در سنگاپور، با بیان فعالیتهای پنج سال گذشته ی خود در برقراری روابط بهتر بین دو کشور و رفت و آمد هیاتهای مختلف در عالی ترین سطوح، به معرفی مختصر میهمانان و موسسه مطالعات بین الملل سنگاپور، ابراز امیدواری کرداز رهگذر این ارتباطات باب همکاری بین دانشگاه الزهرا و موسسات علمی پژوهشی سنگاپور گشوده شود و تبادل دانشجو و انجام پژوهش های مشترک بین دو دانشگاه صورت پذیرد.

·        ریاست دانشگاه الزهرا نیز با اشاره به سیاست گذاری وزارت علوم در گسترش روابط بین الملل دانشگاههای کشور، آمادگی این دانشگاه را برای انجام پژوهش های مشترک با توجه به ظرفیت بالای پژوهشی موجود در پژوهشکده زنان و گروه مطالعات زنان و خانواده بیان نمود

·        پروفسور اونگ کنگ یونگ معاون اجرایی دانشکده مطالعات بین الملل دانشگاه ناتیانگ و سفیر غیرمقیم سنگاپور در تهران، به معرفی پژوهشهای در دست انجام آن موسسه در زمینه مشارکت فزاینده زنان در تروریسم و خشونت و نقش آنان در گسترش تفکر رادیکالی به نسل بعد و ترغیب همسرانشان در انجام عملیات تروریستی پرداخت. پروفسور روهان گانارانتا رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با بیان تاثیرپذیری بیشتر زنان از تبلیغات تروریسم جهانی و سوق یافتن آنان به عضویت در گروههای تروریستی، به بیان مواردی از اعتقادات تلقین شده به زنان مسلمان برای ترغیب و همکاری آنان در عملیات انتحاری و ایفای نقش های مختلف پشتیبانی مردان و تربیت کودکان برای انجام عملیات انتحاری تروریستی پرداخت. وی افزود: ما هر روز شاهد ورود زنان بیشتری در مسیر حملات انتحاری هستیم. حملات تروریستی بیشتری در آسیا با همکاری زنان صورت می پذیرد. زنان فرماندهان اصلی و مشوق همسران و فرزندانشان در انجام عملیات تروریستی هستند. با توجه به اهمیت نقش زن در خانواده، رهبران این گروههای تروریستی با جعل مطالب مذهبی و تلقین اعتقادات دینی که پایه ای در قرآن و حدیث ندارد، از این نقش محوری زنان سوئ استفاده می کنند.

·        پژوهشگران موسسه مطالعات مطالعات تروریسم در مراکز بازپروری ، سعی در اصلاح اعتقادات تروریستهای دستگیرشده با کمک مشاوره های تخصصی و بهره گیری از هنر، نقاشی و موسیقی دارند.

·        دکتر توسلی معاون بین الملل دانشکده و عضو گروه مطالعات زنان و خانواده نیز با بیان مطالعات انجام شده و در دست انجام در مورد خشونت علیه زنان آمادگی خود و همکارانش را برای همکاری در انجام پروژه های تحقیقاتی در این خصوص اعلام نمود.

·        در پایان نشست هدایای یادبود دو دانشگاه ردوبدل شد و میهمانان برای صرف ناهار به رستوران سنتی ترمه هدایت شدند.


تعداد مشاهده خبر: (359)
کد خبر: 2164
  • ملاقات سفیر سنگاپور و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با ریاست و اساتید دانشگاه الزهرا
  • ملاقات سفیر سنگاپور و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با ریاست و اساتید دانشگاه الزهرا
  • ملاقات سفیر سنگاپور و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با ریاست و اساتید دانشگاه الزهرا
  • ملاقات سفیر سنگاپور و رییس موسسه بین المللی مطالعات خشونت سیاسی و تروریسم با ریاست و اساتید دانشگاه الزهرا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: