اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
15

برگزاری کلاس های آموزشی گروه طراحی صنعتی دانشکده هنر دانشگاه الزهرا توسط اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا: (12-8/2/97)

 

دو تن از اساتید دانشگاه فلورانس ایتالیا به دعوت گروه طراحی صنعتی و میزبانی مهندس مرضیه اله دادی از تاریخ هشتم تا دوازدهم اردیبهشت ماه 1397 کلاس های آموزشی پروژه طراحی صنعتی7 (طراحی مبلمان) و پروژه طراحی صنعتی5 (طراحی محیط زیست) را برگزار کردند.

پروژه طراحی مبلمان توسط گرتا سی سی رلو استاد برجسته دانشگاه فلورانس و با موضوع طراحی فضا و مبلمان داخلی هتل، و پروژه طراحی محیط زیست توسط دکتر استفانو فولسا مدیر دپارتمان طراحی داخلی دانشگاه فلورانس و با موضوع طراحی مبلمان شهری پایدار برای مرکز تجاری سئول، با حضور دانشجویان رشته طراحی صنعتی تشکیل شد.

برگزاری این کلاسها مورد بازدید دکتر سیف برقی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر حناچی مدیر بین الملل دانشگاه، دکتر کاتب رئیس دانشکده هنر، دکتر طالب پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده هنر قرار گرفت. مسئولان دانشگاه طی این بازدید ضمن تاکید بر اهداف دانشگاه الزهراء مبنی بر بین المللی شدن دانشگاه، روند دعوت از اساتید خارجی به منظور تدریس در دانشگاه را مشکل دانسته و از ریاست و مسئولان دانشکده هنر، استاد میزبان و مدیر گروه طراحی صنعتی، به خاطر این فعالیت تقدیر نمودند.

طی این دوره آموزشی، اساتید ایتالیایی از کارگاه های آموزشی ( چوب و فلز ) گروه طراحی صنعتی بازدید نمودند و با روند انجام پروژه ها و ساخت محصولات به صورت یک به یک توسط دانشجویان، آشنا شدند. ایشان با اشاره به عدم وجود کارگاه و دستگاه های پیشرفته چوب و فلز در دانشگاه فلورانس، از این که دانشجویان دختر الزهرا مشغول طراحی و ساخت دوچرخه با  اندازه های واقعی بودند، ابراز خوشنودی نموده و خواستار تبادل دانش و تکنولوژی بین دو دانشگاه شدند. دکتر استفانو فولسا، استاد دانشگاه فلورانس مهمترین و پر فروغ ترین دستاورد دانشگاه الزهراء را ارج نهادن به جایگاه بانوان در ایران دانست. وی افزود: شما توانستید دانشگاهی تک جنسیتی با ظرفیتهای علمی فراوان بسازید که این امر در کشور ایتالیا هرگز محقق نخواهد شد.تعداد مشاهده خبر: (127)
کد خبر: 3404

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: