اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
05

سفر هیأت دانشگاه الزهرا(س) به اقلیم کردستان عراق: (1397/3/4)

سفر هیأت دانشگاه الزهرا(س) به اقلیم کردستان عراق: (1397/3/4)

در راستای توسعه همکاری های علمی فرهنگی دانشگاه الزهرا (س) با دانشگاه های اقلیم کردستان و زمینه سازی امضای تفاهم نامه، دکتر مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به همراه دکتر پریسا قربان نژاد سرپرست شعبه ارومیه دانشگاه الزهرا در تاریخ 1 تا 4 خرداد ماه 1397 به دعوت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به اقلیم کردستان سفر کردند. این سفر در ادامه بازدید مسؤلان دانشگاه های صلاح الدین، سليمانيه و پلی تکنیک کردستان در اردیبهشت ماه سال 1395 از دانشگاه الزهرا صورت پذیرفت.

هیأت اعزامی دانشگاه الزهرا در این سفر با دکتر مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل ملاقات نمود. دکترعبادی تنوع رشته های این دانشگاه در حوزه های مهندسی، شیمی ، امور تربیتی، حسابداری ،الهیات ، زبان و ادبیات را ظرفیتی کاربردی برای دانشجویان دانسته و خاطر نشان کرد این دانشگاه در صورت اطلاع رسانی و بیان توانمندیهای علمی و امکانات و خدمات خوابگاهی ویژه می تواند هدف انتخاب بسیاری از زنان کرد داوطلب ادامه تحصیل قرار گیرد.

هیأت اعزامی دانشگاه الزهرا در بازدید از دانشگاه صلاح الدین، با دکتر احمد دزایی، رییس دانشگاه دیدار کردند. وی با ابراز خرسندی از حضور دانشگاه های ایران در اقلیم کردستان به ویژه دانشگاه الزهرا، به گسترش ارتباطات بین دانشگاه های اقلیم کردستان و ایران، همکاری در توسعه کرسی های زبان فارسی، برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در تابستان ویژه اساتید و دانشجویان و برگزاری همایشهای مشترک اشاره نمود. در ادامه نیز دانشگاه الزهرا آمادگی خود را جهت همکاری در  انجام پروژه های مشترک در حوزه زنان و خانواده و برگزاری دوره های مهارت افزایی در تهران و ارومیه اعلام نمود همچنین از ایشان برای بازدید از دانشگاه الزهرا درآینده ای نزدیک دعوت به عمل آمد. سپس بنا به دعوت ریاست دانشگاه صلاح الدین هیات دانشگاه الزهرا از چهار دانشکده آن دانشگاه بازدید نمود.

هیات دانشگاه الزهرا (س) همچنین از بزرگترین دانشگاه خصوصی اقلیم کردستان عراق، دانشگاه جیهان بازدید کردند. در این دیدار         ریاست دانشگاه، دکتر احمد صابر دلوی از حضور هیاتی از دانشگاههای ایرانی در دانشگاه جیهان ابراز خرسندی نمود و آمادگی آن  دانشگاه را برای همکاری در زمینه های مختلف با دانشگاه الزهرا اعلام نمود. در ادامه هیات دانشگاه الزهرا امکان برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی، انجام برنامه های فرهنگی در دانشگاه مانند موسیقی، تئاتر، برگزاری نمایشگاه های اختصاصی کتاب را مطرح نمود که مورد استقبال طرف کرد قرار گرفت. لازم به ذکر است که دانشگاه جیهان جزء بزرگترین دانشگاه های خصوصی اقلیم کردستان است که در شهرهای دهوک و سلیمانیه نیز شعبه دارد.

هیات  دانشگاه الزهرا(س) درراستای مأموریت ویژه این دانشگاه با خانم پخشان زنگنه، مدیر امور زنان در اقلیم کردستان  عراق دیدار کردند. در این دیدار خانم زنگنه شرح مختصری از شرایط زنان در اقلیم بیان نمودند و اشاره نمودند که علی رغم عدم وجود دانشگاه اختصاصی ویژه بانوان، در دانشگاه عناوینی با موضوع زن و حقوق زن و توانمند سازی زنان تدریس می گردد که باعث رشد زنان در جامعه می گردد. دکتر قربان نژاد نیز با شرح مختصری از دانشگاه الزهرا(س) و فعالیت های این دانشگاه، آمادگی خود را جهت همکاری با این سازمان در زمینه های مختلف از جمله برگزاری دوره های دوره های گرافیک، طراحی لباس و پارچه، طراحی صنعتی و ... و همچنین برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت در زمینه های مختلف و برگزاری نشستهای مشترک با موضوع زنان اعلام نمود.

    تعداد مشاهده خبر: (151)
کد خبر: 3447
  • سفر هیأت دانشگاه الزهرا(س) به اقلیم کردستان عراق: (1397/3/4)
  • سفر هیأت دانشگاه الزهرا(س) به اقلیم کردستان عراق: (1397/3/4)
  • سفر هیأت دانشگاه الزهرا(س) به اقلیم کردستان عراق: (1397/3/4)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: