اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
27

ملاقات رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه با مسئولان دانشگاه الزهرا: (27/4/97)

ملاقات رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه با مسئولان دانشگاه الزهرا: (27/4/97)

دکتر رشید ابوبکر آدامو رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه و هیات همراه به اتفاق دبیر اول سفارت جمهوری فدرال نیجریه در تهران و نماینده اداره امور غرب آفریقای وزارت امور خارجه صبح روز چهارشنبه 27 تیرماه 1397 به منظور آشنایی و شناسایی فرصتهای موجود در دانشگاه الزهرا برای همکاریهای بین المللی با دانشگاههای نیجریه در محل دفتر مدیریت همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه با مدیریت و معاون دفتر بین الملل دانشگاه ملاقات کردند. در این نشست نمایندگان معاونت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه الزهرا و کارگروههای همکاری بین المللی دانشگاه و دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی شرکت داشتند.

در این نشست پس از خوشامدگویی به میهمانان فیلم معرفی دانشگاه الزهرا به نمایش درآمد وپس از آن دکتر جوانی به بیان توضیحات تکمیلی در مورد دانشگاه الزهرا، تعداد دانشجویان و دانشکده ها و نیز مرکز آزفای دانشگاه الزهرا پرداخت. سپس دکتر رشید رییس هیات میهمان با اظهار خوشوقتی از حضور در دانشگاه الزهرابه عنوان یک دانشگاه مهم و ویژه زنان در ایران، وجود این دانشگاه را موجبی برای تشویق و ترغیب زنان برای تحصیلات دانشگاهی و فرصتی اضافه برای تقویت حضور زنان در آموزش عالی دانست. وی افزود: ایران سرزمینی است که مسلمانان نیجریه به آن اعتقاد و اعتماد دارند. جامعه ایرانی با وجود تحریمهای طولانی توانسته است سطح کیفی آموزش عالی خود را ارتقا بخشد و این قابل تقدیر است.

دکتر سادات حسینی نماینده معاونت پژوهشی دانشگاه الزهرا و مسئول امور آزمایشگاههای تخصصی این دانشگاه با تبیین امکانات تخصصی دانشگاه، به معرفی دانشکده علوم زیستی و گروههای آموزشی و پژوهشهای در دست انجام در زمینه تحقیقات دارویی، گیاه شناسی، بیوتکنولوژی صنعتی و دارویی پرداخت. دکتر عبدالهی نماینده کارگروه همکاریهای بین المللی نیز از امکان ارائه دروس رشته مشاوره به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و امکان جذب دانشجویان بین المللی در این رشته خبر داد. در ادامه دکتر شهشهانی نماینده معاونت آموزشی دانشگاه از استقبال دانشگاه الزهرا از دانشجویان بین المللی در تمامی دانشکده ها و رشته ها در مقاطع تکمیلی سخن گفت. دکتر عبدالوند نماینده دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد با معرفی دانشکده خود  آمادگی آن دانشکده را در پذیرش دانشجویان نیجریه ای و تبادل استاد و دانشجو برای دوره های کوتاه مدت اعلام نمود.

دکتر حناچی با اشاره به پذیرش دانشجویانی از نیجریه در سالهای گذشته در دانشگاه الزهرا، تمایل این دانشگاه را برای همکاری با دانشگاههای نیجریه و امضای یادداشت تفاهم پس از یافتن راهکارهای عملیاتی همکاری، اعلام داشت. وی با ذکر تعداد تفاهم نامه های بین المللی دانشگاه الزهرا و تلاش برای عملیاتی سازی همکاریها در کارگروه های همکاری بین المللی دانشگاه، از رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه خواست با معرفی دانشگاه الزهرا به دانشگاههای نیجریه به ایجاد و تقویت همکاریهای دانشگاهی بین دو کشور کمک نماید.

دبیراول سفارت نیجریه در تهران در پایان با ابراز علاقه به توسعه همکاریهای دانشگاهی بین دو کشور گفت: ما تمام تلاش خود را برای اجرایی سازی همکاریها به کار می بندیم. رییس هیات نیجریه ای دانشگاه الزهرا را  مکانی امن و مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان دختر مسلمان نیجریه ای خواند و افزود:  ما از طریق کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه تمامی اطلاعات و دانسته های خود از این دانشگاه را به روسای دانشگاههای نیجریه انتقال خواهیم داد تا از این فرصت برای ادامه تحصیل دانشجویان دختر نیجریه و تبادل استاد و ارتقائ آموزش عالی نیجریه بهره برداری مناسب صورت پذیرد. هیات نیجریه ای به مناسبت شرکت در اجلاس کشورهای "دی-8"  به میزبانی وزارت علوم کشورمان، در ایران به سر می برند.تعداد مشاهده خبر: (210)
کد خبر: 4463
  • ملاقات رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه با مسئولان دانشگاه الزهرا: (27/4/97)
  • ملاقات رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه با مسئولان دانشگاه الزهرا: (27/4/97)
  • ملاقات رییس کمیسیون ملی دانشگاههای نیجریه با مسئولان دانشگاه الزهرا: (27/4/97)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: