اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
08

ملاقات هیات فرانسوی با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا(س): 6/2/1395

ملاقات هیات فرانسوی با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا(س): 6/2/1395

هیاتی از دانشگاههای تولوز فرانسه شامل پروفسور پی یر اژه آ، معاون دانشگاه کپیتول ، پروفسور الکسیس ولنتن، معاون پژوهشی دانشگاه پل ساباتیه، پروفسور ژوئل کوربیر، مدیر بین الملل انستیتو ملی پلی تکنیک، فابریس دوما، معاون بین الملل دانشگاه پل ساباتیه، میشل شوون، مدیر توسعه بین الملل مدرسه عالی هوانوردی، و رادو بارنا، مدیر روابط بین الملل مدرسه معدن تولوز فرانسه، صبح روز شنبه 6 اردیبهشت 95 ضمن بازدید از دانشگاه الزهرا(س) با دکتر انسیه خزعلی، رییس، مسئولان و استادان دانشگاه الزهرا(س) ملاقات و گفتگو کردند. هدف هیات نام برده از سفر به ایران توسعه همکاریهای علمی آموزشی و پژوهشی با دانشگاه های معتبر کشورمان است.

ابتدا رییس دانشگاه الزهرا به میهمانان خوشامد گفت و توضیح هایی در معرفی دانشگاه ارائه نمود و به این نکته اشاره کرد که دانشگاه الزهرا در رتبه بندی بین المللی اخیر در ارجاع مقاله های تخصصی جزو یک درصد دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت. رییس دانشگاه الزهرا(س) استقبال این دانشگاه را از همکاری آموزشی و پژوهشی بین المللی اعلام نمود. دکتر پریچهر حناچی، مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه نیز با اشاره به این نکته که دکتر خزعلی تنها رییس دانشگاه زن در ایران هستند و این مایه ی افتخار زنان ایرانی است، افزودند: بخش اعظم اساتید دانشگاه الزهرا را زنان تشکیل می دهند که بسیاری از آنان در عرصه های علمی و پژوهشی بسیار موفق و فعال هستند.

 پروفسور پی یر اژه آ، معاون بین الملل دانشگاه کپیتول تولوز و استاد رشته حقوق، به عنوان رییس هیات میهمان از حسن استقبال دانشگاه الزهرا از همکاری بین المللی تشکر نموده و آمادگی خود و همراهانش را برای انجام همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه الزهرا اعلام کرد. تعداد 180 واحد تحقیقاتی در تمامی رشته های علوم پایه و مهندسی و پزشکی و علوم انسانی و اجتماعی در تولوز وجود دارد که آماده همکاری با دانشگاه الزهرا هستند. دانشگاه پل ساباتیه تولوز نیز آمادگی تبادل هیات علمی و پذیرش فرصت مطالعاتی را دارد. همچنین انستیتو ملی پلی تکنیک تولوز که مدارس مهندسی را تحت پوشش دارد، برای قرارداد دکترای ترددی با دانشگاه الزهرا و اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان دکتری در رشته های مهندسی برق و الکترونیک، مکانیک سیالات، مهندسی صنایع، شیمی، بیوتکنولوژی و کشاورزی اعلام آمادگی نمود.

دکتر ناظم بکایی، رییس دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا ضمن معرفی دانشکده خود، نسبت به استفاده دانشجویان دکتری علوم زیستی از فرصت مطالعاتی دکتری در دانشگاه تولوز اظهار علاقه نمود. دکتر شرقی، معاون پژوهشی دانشکده مهندسی نیز با معرفی دانشکده، علاقه مندی خود را نسبت به انجام تحقیقات مشترک و تبادل دانشجو اعلام کرد. دکتر فتح الهی، مدیر گروه فیزیک دانشکده فیزیک شیمی نیز اطلاعاتی در مورد گرایش های فیزیک و شیمی دانشکده بیان داشت. همچنین دکتر رحیم احمدی، مدیر گروه زبان فرانسه و دکتر نوارچی، عضو گروه فرانسه سابقه فعالیت های خود در زمینه عضویت دانشگاه الزهرا در اتحادیه دانشگاه های فرانسه زبان و ارتباط با دانشگاه گرونوبل آلپ را بیان نمودند.  

در پایان نشست، رییس دانشگاه الزهرا اولویت های همکاری را بر سه محور انجام فرصت های مطالعاتی دانشجویان دکتری الزهرا در دانشگاه های تولوز و انجام پژوهش های مشترک با توجه به نیازها و علائق دوطرف و پذیرش دانشجویان دختر فرانسوی در دانشگاه الزهرا در رشته های خاص، مانند ایران شناسی و مطالعات زنان برای انجام فرصت مطالعاتی یا گذراندن دوره های آموزشی کوتاه و بلند مدت اعلام داشت. وی افزود: خوابگاه ویژه دانشجویان بین المللی دانشگاه الزهرا و مهمانسرای ویژه استادان بین المللی دانشگاه در دست احداث است که انشاالله در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

هیات فرانسوی با همراهی مسئولان دانشکده علوم زیستی و مدیر بین الملل دانشگاه به بازدید از آزمایشگاه مرکزی دانشکده علوم زیستی پرداختند. هدایایی نیز از صنایع دستی دانشجویان هنر الزهرا به میهمانان اهدا گردید. 


تعداد مشاهده خبر: (1250)
کد خبر: 807
  • ملاقات هیات فرانسوی با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا(س): 6/2/1395
  • ملاقات هیات فرانسوی با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا(س): 6/2/1395
  • ملاقات هیات فرانسوی با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا(س): 6/2/1395

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: