اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
29

ملاقات وزیر مختار سفارت ژاپن در تهران با ریاست دانشگاه الزهرا(س) - 27/2/95

ملاقات وزیر مختار سفارت ژاپن در تهران با ریاست دانشگاه الزهرا(س) -  27/2/95

وزیر مختار و دبیر دوم سفارت ژاپن در تهران به همراه مسئول میز ایران وزارت امورخارجه ژاپن بعدازظهر روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1395 در محل دانشگاه الزهرا ملاقات و گفتو گو کردند. در این ملاقات دکتر عطرکارروشن معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر خادمی اشگذری معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه و دکتر مهران عضوهیات علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه الزهرا نیز حضور یافتند.

مدیر بین الملل دانشگاه ضمن خوشامدگویی به میهمانان توضیحات مبسوطی در معرفی داتشگاه الزهراارائه داد و فیلم معرفی دانشگاه الزهرا به نمایش درآمد. آقای واکابایاشی، وزیر مختار سفارت ژاپن با اظهار علاقه مندی به فرهنگ ایرانی و زبان فارسی افزود: با برطرف شدن تحریم ها علیه ایران مبادلات انسانی بین دوملت ایران و ژاپن ارتقا یابد. وی که به زبان فارسی صحبت می کرد حدود 10 سال پیش به مدت سه سال در ایران به سر برده است و هم اکنون به عنوان وزیرمختار سفارت ژاپن در تهران مجددا به کشورمان اعزام شده است.

خانم سوباتا مدیر میز ایران در وزارت خارجه ژاپن نیز با تاکید بر سیاست دولت ژاپن مبنی بر ارتقای ارتباطات انسانی با ایران افزود: یکی از مواردی که بر آن تلاش داریم افزایش فرصت های تبادل دانشجو با هدف شناخت بیشتر متقابل فرهنگ و دانش دو ملت است. هم اکنون در ژاپن چندین دانشگاه خصوصی ویژه دختران وجود دارد که تلاش می کنند با کشورهای مختلف تبادل دانشگاهی داشته باشند.

رییس دانشگاه الزهرا با خوشامدگویی به میهمانان و ابراز خوشحالی از علاقه مندی میهمانان ژاپنی اظهار امیدواری کرد این ملاقات مقدمه ای باشد برای ارتباطات وسیع دانشگاهی بین ایران و ژاپن. وی افزود: دانشگاههای ژاپنی به خاطر سطح خوب علمی در اولویت همکاری با دانشگاه الزهرا قرار دارند. وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با رایزن پیشین سفارت ژاپن، در خصوص تبادل استاد و دانشجو آمادگی دانشگاه الزهرا را برای اعطای بورس به دانش آموختگان ممتاز دانشگاههای ژاپن اعلام کرد. همچنین امکان ایجادکرسی های جدید بینارشته ای در دانشگاه را برای همکاری با اساتید برجسته ی ژاپنی مطرح نمود.

در ادامه مدیر بین الملل دانشگاه الزهرابا تاکید بر فرهنگ غنی دو کشور به وجود تشابه فرهنگی بین ایران و ژاپن اشاره و آشنایی متقابل دانشجویان با فرهنگ دو کشور را مفید اررزیابی نمود. وی افزود: از آنجاکه توسعه فعالیتهای بین الملل از برنامه های اصلی وزارت علوم است، دانشگاه الزهرا از پذیرش دانشجویان ژاپنی استقبال می کند.

دکتر گلنارمهران با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری های دانشگاهی بین دانشگاه الزهرا و دانشگاه واسدای ژاپن، گفت: زمینه های اجرایی سازی همکاریها و تبادل استاد و دانشجو  بسیار آماده است. دانشجویان ایرانی در مورد ژاپن تصویر کلی خوبی دارند، اما اطلاعاتشان محدود است. وی افزود: مرکز مطالعات اسلامی نیهو در ژاپن که زیرمجموعه ی وزارت آموزش و پرورش ژاپن است، در گروه های پژوهشی خود اکثرا از کارشناسان عرب استفاده می کند و جای اساتید اسلام شناس ایرانی در آن خالی است. وی پیشنهاد کرد بخش فرهنگی سفارت ژاپن با برگزاری مناسبتهای فرهنگی امکان آشنایی بیشتر دانشجویان ایرانی با فرهنگ مردم ژاپن را فراهم سازد.

در این نشست مقرر شد متن بروشور راهنمای دانشگاه الزهرا به زبان ژاپنی تهیه و چاپ شود تا مورد استفاده اساتید و دانشجویان ژاپنی قرارگیرد. در پایان هدایای نفیسی از سوی دانشگاه الزهرا(س) به میهمانان ژاپنی تقدیم گردید.

 


تعداد مشاهده خبر: (1879)
کد خبر: 824
  • ملاقات وزیر مختار سفارت ژاپن در تهران با ریاست دانشگاه الزهرا(س) -  27/2/95
  • ملاقات وزیر مختار سفارت ژاپن در تهران با ریاست دانشگاه الزهرا(س) -  27/2/95
  • ملاقات وزیر مختار سفارت ژاپن در تهران با ریاست دانشگاه الزهرا(س) -  27/2/95

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: