اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
17

حضور رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا(س) :(16/6/1395)

حضور رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا(س) :(16/6/1395)

 

دکتر محمدرضا خلیلی رایزن علمی کشورمان در هند و پاکستان، صبح روز سه شنبه 16 شهریورماه 1395 در محل دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهرا با دکتر کردبچه رییس دانشکده ملاقات و گفتگو کرد. در این نشست دکتر توسلی معاون پژوهشی و بین الملل دانشکده علوم اجتماعی و همچنین دکتر ناظم بکایی رییس دانشکده علوم زیستی و دکتر حسینی معاون پژوهشی دانشکده حضور داشتند.

در این ملاقات رییس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد با اشاره به تدوین برنامه راهبردی دانشگاه الزهرا در سال گذشته و تصویب برنامه عملیاتی سال 1395 دانشگاه تاکید کرد: در سال جاری جایگاه ویژه ای برای ارتقائ امور بین الملل دانشگاه در نظر گرفته شده و در همین راستا در دانشکده علوم اجتماعی معاونت امور بین الملل راه اندازی شده است. از این رو این دانشکده پروژه های مشترک بین المللی مشخصی را تعریف و در دست اجرا دارد.

رییس دانشکده علوم زیستی نیز با به فال نیک گرفتن حضور نماینده علمی کشورمان در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا، اظهار امیدواری کرد این امر منجر به تحقق گفتمان علمی مورد نظر مقام معظم رهبری بین کشورمان و نهادهای علمی سایر کشورهای جهان گردد. وی دانشگاه الزهرا را نماد آموزش عالی بانوان کشور خواند و بر اساس سند چشم انداز دانشگاه، تبدیل شدن به برترین دانشگاه زنان در سطح ملی و منطقه ای را از اهداف این دانشگاه قلمداد کرد.

دکتر خلیلی رایزن علمی ایران در هند، با ارائه آمار دانشجویان ایرانی در شبه قاره، پیشنهاد کرد همکاری پژوهشی با دانشگاههای هند به ویژه در راهنمایی و مشاوره مشترک پایان نامه های دانشجویان ایرانی ارشد و دکتری آغاز گردد. در این خصوص تصمیم گرفته شد دانشکده های حاضر فهرست موضوع های پژوهشی خود را با معرفی استادان مربوط اعلام نمایند. در همین راستا دانشگاه الزهرا بسته های حمایتی خود از پایان نامه های دانشجویان ایرانی به رایزنی ایران در هند اعلام خواهد نمود. مدت اقامت این دانشجویان در ایران جزو مدت تحصیل آنها محسوب و در ارزیابی مدارک تحصیلی آنان در نظر گرفته خواهد شد. همچنین مقرر گردید دانشگاه الزهرا تعدادی از دانشجویان دوره دکتری خود را با هماهنگی رایزنی علمی برای استفاده از فرصت مطالعاتی 6-9 ماهه در هند معرفی نماید. فرصت مطالعاتی دکتری به خاطر حفظ دانشجویان این مقطع در کشور مورد حمایت وزارت علوم قرار گرفته است. رایزنی علمی نیز می تواند در خصوص معافیت دانشجویان اعزامی از شهریه دانشگاه میزبان اقداماتی انجام دهد.  

معاون پژوهشی دانشکده علوم زیستی با اشاره به فعالیتهای پژوهشی استادان گروه گیاه شناسی دانشکده در زمینه گیاهان دارویی، از رایزن علمی کشورمان در هند درخواست کرد در حوزه بیوتکنولوژی و گیاهان دارویی با مرکز ملی بیوتکنولوژی هند که یک مرکز پیشرفته علوم زیستی در شبه قاره است، امکان ارتباط و همکاری پژوهشی دانشگاه را فراهم نماید. در این زمینه مقرر گردید پیشنهادهای مشخص دانشکده برای همکاری پژوهشی به رایزنی اعلام شود.

در این نشست مقرر گردید با بهره برداری از یادداشت تفاهم موجود میان دانشگاه الزهرا و دانشگاه جواهرلعل نهرو هند، در این مرحله انجام پایان نامه های مشترک دانشجویی دانشجویان ایرانی یا غیر ایرانی که موضوع آنها در ارتباط با ایران است، از طریق رایزنی علمی فعال گردد و همچنین در خصوص امضای یادداشت تفاهم همکاری علمی با دانشگاههای "جامعه ملیه اسلامیه" و "دانشگاه اسلامی علی گره" اقدام لازم صورت پذیرد.

در خصوص اعطای بورس تحصیلی دانشگاه الزهرا به دانشجویان ممتاز بین المللی، که نامه آن پیش از این به رایزنی علمی ایران در شبه قاره هند ارسال شده بود، اطلاع رسانی لازم به  تعدادی از دانشگاههای هند و کشمیر از سوی رایزنی انجام پذیرفته است.  

 


تعداد مشاهده خبر: (1350)
کد خبر: 864
  • حضور رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا(س) :(16/6/1395)
  • حضور رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا(س) :(16/6/1395)
  • حضور رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا(س) :(16/6/1395)
  • حضور رایزن علمی ایران در شبه قاره هند در دانشگاه الزهرا(س) :(16/6/1395)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# کاربر ناشناس (سه شنبه 21 آذر 1396 09:44 ب.ظ)
http://amozeshsite.ir/pub/7550-india-scientific-advisor.html
2
# کاربر ناشناس (چهارشنبه 22 آذر 1396 02:37 ب.ظ)
http://majaleclick.ir/pub/9064-india-scientific-advisor.html
3
# کاربر ناشناس (دوشنبه 04 دی 1396 04:38 ق.ظ)
http://tablighclick.ir/pub/10390-india-scientific-advisor.html

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: