اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
27

بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395

بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395

هیاتی از مقامات وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق به دعوت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت متبوع روز یکشنبه 25 مهرماه 1395 از دانشگاه الزهرا بازدید و با ریاست و مسئولان دانشگاه الزهرا ملاقات نمودند. هیات میهمان شامل دکتر سلام حسن طه، معاون علمی بین المللی وزارت آموزش عالی و پژوهشهای علمی عراق، دکتر اسعد غنی جهاد، مدیرکل امور مالی وزارت، دکتر علی رزوقی حسین، مدیر اداره آموزشهای غیرانتفاعی وزارت، دکتر غسان حمید عبدالمجید، مدیرکل امور پژوهشی وزارت آموزش عالی عراق بود که به اتفاق دکتر زاهده احمد دخیل رایزن علمی عراق در تهران در نشستی با حضور ریاست، معاونان و جمعی از مسئولان دانشگاه الزهرا(س) شرکت نمودند. در نشست مزبور ابتدا دکتر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه به میهمانان خوشامدگفت و سپس فیلم معرفی دانشگاه الزهرا به زبان عربی به نمایش درآمد که بسیار مورد توجه میهمانان قرار گرفت.

دکتر خزعلی رییس دانشگاه الزهرا ضمن خوشامدگویی به میهمانان و آرزوی سفری پربار برای هیات میهمان عراقی، زمینه های همکاری دانشگاهی مورد نظر دانشگاه الزهرا را برشمرد. وی ضمن اعلام مجدد اعطای 30 بورس تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ممتاز دختر عراقی، آمادگی دانشگاه الزهرا را برای پذیرش اساتید عراقی به منظور گذراندن فرصت مطالعاتی و یا دوره پسا دکتری اعلان داشت. ریاست دانشگاه الزهرا انجام مطالعات پژوهشی مشترک و انتشار نشریات تخصصی مشترک و نیز راهنمایی و مشاوره مشترک پایان نامه های دانشجویی را از جمله همکاری های ممکن از راه دور با دانشگاههای معتبر عراقی عنوان نمود. این موضوع با توجه به این که دانشگاه الزهرا از سوی موسسه  ESI  جزو یک درصد برتر دانشگاههای جهان از لحاظ تعداد استناد به مقالات اعضای هیات علمی قرار دارد، فرصت مناسبی را در اختیار اساتید عراقی قرار خواهد داد. 

دکتر سلام حسن طه، معاون وزارت آموزش عالی عراق، با اظهار خوشوقتی از حضور در دانشگاه الزهرا به عنوان دانشگاه جامع ویژه دختران در جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک با استفاده از تجربیات دانشگاه الزهرا، دانشگاه ویژه دختران در عراق، و به ویژه در مناطق مذهبی نشین آن کشور تاسیس گردد. وی همچنین هدف از سفر به ایران را توسعه  همکاری  آموزشی دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران با عراق عنوان کرد. معاون وزیر آموزش عالی عراق افزود: پس از سرنگونی رژیم صدام ما با اعطای بورس تحصیلی به دانش آموختگان عراقی آنان را برای ادامه تحصیل به دانشگاههای سایر کشورها اعزام کردیم. یکی از اهداف سفر هیات عراقی اعزام دانش آموختگان بورسیه عراقی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خوب جمهوری اسلامی ایران است. وی افزود: ما در تلاش هستیم تعداد دانشگاههای ایرانی مورد پذیرش وزارت علوم عراق را از 29 به 50 دانشگاه برسانیم.

دکتر سیف برقی معاون آموزشی دانشگاه الزهرا با اشاره به عدم وجود دانشگاه ویژه دختران در عراق، انتخاب دانشگاه الزهرا را برای ادامه تحصیل دختران دانش آموخته عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی به ویژه برای خانواده های مذهبی عراقی بسیار مناسب ارزیابی نمود.

در ادامه نشست، رییس دانشگاه الزهرا از دکتر زاهده احمد دخیل، رایزن علمی عراق در ایران، به خاطر تلاش های فراوان ایشان در اجرایی سازی یادداشت تفاهم های امضا شده با دانشگاههای عراقی سپاسگزاری نمود. وی به برگزاری کنفرانس بین المللی آسیب شناسی روانی با همکاری دانشگاههای بغداد و کوفه در اوایل سال آینده در دانشگاه الزهرا اشاره کرد. در این رابطه پژوهش های مشترک روان شناسی بین دو دانشگاه در دست انجام است. رییس دانشگاه الزهرا همچنین آمادگی این دانشگاه را برای همکاری در تاسیس دانشگاه ویژه دختران در عراق اعلام داشت.

در پایان به رسم میهمان نوازی هدایایی از سوی دانشگاه الزهرا تقدیم هیات میهمان گردید و صرف ناهار در رستوران سنتی ترمه دانشگاه الزهرا انجام پذیرفت.   


تعداد مشاهده خبر: (1124)
کد خبر: 880
 • بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395
 • بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395
 • بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395
 • بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395
 • بازدید معاون علمی وزیر آموزش عالی عراق از دانشگاه الزهرا(س): یکشنبه 25/7/ 1395

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: