اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
09

بازدید رییس موسسه الحکمه جامعه المصطفی(ص) از دانشگاه الزهرا(س):شنبه 8/8/1395

بازدید رییس موسسه الحکمه جامعه المصطفی(ص) از دانشگاه الزهرا(س):شنبه 8/8/1395

حجت الاسلام دکتر محسن ملک افضلی رییس موسسه آموزشهای کوتاه مدت الحکمه به همراه حجت الاسلام سیدوحیدکاشانی معاون آموزشی و پژوهشی و حجت الاسلام سید عباس موسوی اعلمی معاون فرهنگی موسسه و آقای مرتضی ایمانی مدیر ارتباطات بین الملل موسسه روز شنبه هشتم آبان ماه 1395 در دانشگاه الزهرا با ریاست و مسئولان دانشگاه ملاقات و پیرامون همکاریهای آموزشی و پژوهشی گفت و گو کردند. از دانشگاه الزهرا علاوه بر ریاست دانشگاه معاونان آموزشی و فرهنگی، مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی ،مدیرکل تحصیلات تکمیلی، ریاست روابط عمومی و روسای دانشکده های ادبیات، الهیات و تربیت بدنی و پژوهشکده زنان در نشست حضور یافتند.

دانشگاه المصطفی بزرگترین دانشگاه بین المللی حوزوی در جهان اسلام است که پهلو به پهلوی دانشگاه الازهر و ام القری و مدینه قرار دارد. 30 هزار طلبه با برنامه مصوب وزارت علوم در این دانشگاه به تحصیل علوم انسانی و اسلامی مشغولند. موسسه الحکمه تاکنون برای حدود 18 هزار داوظلب از 130 کشور جهان را دوره های مختلف آموزشی کاربردی برگزار کرده است.  حدود یکصد بسته آموزشی طراحی شده است که فراگیران می توانند به فراخور حال و نیازشان انتخاب نمایند. موسسه الحکمه در کنار برنامه های آموزشی برنامه های فرهنگی متنوع، بازدید از اماکن فرهنگی و مذهبی و دیدار با علما و شخصیت های برجسته علمی برگزار می نماید.

پیشنهادهای همکاری موسسه الحکمه با دانشگاه الزهرا شامل تبادل هیات علمی برای تدریس یا برگزاری نشست های علمی، همکاری در برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک و اردوها و جشنواره های دانشجویی، اعطای فرصت مطالعاتی متقابل و تامین منابع پژوهشی مورد نیاز اساتید و پژوهشگران دو موسسه از اهم موارد پیشنهادی هیات میهمان بود.

در نشست کوتاهی که در دانشکده ادبیات در محل دفتر ریاست دانشکده برگزار شد ، گروه تاریخ دانشگاه الزهرا از اساتید بین المللی دانشگاه المصطفی برای ارائه مقاله در  کنفرانس بین المللی حج در پویه تاریخ دعوت به عمل آورد.

هیات میهمان در محل دانشکده الهیات با ریاست و معاونان و اساتید دانشکده ملاقات کردند. در این نشست رییس هیات میهمان از برگزاری کنفرانس بین المللی اسلام در اروپا در آینده نزدیک در دانشگاه بین المللی المصطفی خبر داد و از اساتید دانشکده الهیات الزهرا دعوت به همکاری نمود. همچنین موسسه الحکمه در خصوص فرصت مطالعاتی اعطایی به پژوهشگر چک از مرکز مطالعات اسلامی و شیعه شناسی کشور چک با عنوان مرگ مغزی در فقه شیعه از دانشگاه الزهرا تقاضای همکاری کرد که مورد پذیرش دانشکده قرار گرفت. علاوه بر این قرار شد موسسه الحکمه یکی از اساتید برجسته بین المللی را به منظور عضویت در هیات تحریریه مجله علوم قرآن و حدیث دانشکده الهیات الزهرا معرفی نماید.

 

در این نشست سرپرست پژوهشکده زنان اعلام کرد: پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا انجام پژوهش های شبکه ای بر اساس اهداف و برنامه های عملیاتی سازمانها و نهادهای دولتی را در دستور کار خود دارد. علاوه بر این تشکیل کمیسیون زنان کنفرانس بین المللی گفتگوهای فرهنگی ایران و عرب در زمستان سال جاری به پژوهشکده زنان الزهرا واگذار شده است.

 


تعداد مشاهده خبر: (968)
کد خبر: 882
  • بازدید رییس موسسه الحکمه جامعه المصطفی(ص) از دانشگاه الزهرا(س):شنبه 8/8/1395

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: