اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
04

ملاقات رییس دانشگاه خصوصی اشراق هرات با ریاست دانشگاه

ملاقات رییس دانشگاه خصوصی اشراق هرات با ریاست دانشگاه

 

دکتر محمد سعید رضازاده، رییس موسسه آموزش عالی اشراق هرات افغانستان به اتفاق استاد افشار، معاون فرهنگی موسسه بعدازظهر روز چهارشنبه اول دی ماه 1395 در محل ساختمان ریاست دانشگاه الزهرا با دکتر خزعلی رییس دانشگاه و روسا و معاونان دانشکده های علوم اجتماعی، تربیت بدنی، علوم ریاضی و مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه ملاقات کردند. در این ملاقات دکتر نوارچی رییس دفتر ریاست دانشگاه الزهرا نیز حضور داشت.

موسسه آموزش عالی هرات دارای 900 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی است. این موسسه تاکنون 4000 نفر دانش آموخته داشته است و شامل شش دانشکده و 10 دپارتمان است. از تعداد 53 نفر اعضای هیات علمی موسسه آموزش عالی اشراق حدود 30% خانم هستند که سه نفر از روسای دانشکده ها خانم میباشند و تعداد دانشجویان دختر موسسه به 35 % می رسد. افغانستان حدود 120 موسسه آموزش عالی دارد که از این تعداد 20  مورد دانشگاه هستند. تعداد 9 دانشگاه خصوصی در شهر هرات وجود دارد و موسسه آموزش عالی اشراق نیز درشرف دریافت مجوز تبدیل به دانشگاه غیرانتفاعی می باشد. این موسسه در حال حاضر دارای یک مجتمع آموزشی با تعداد4000 دانش آموز از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان است.

در این ملاقات رییس دانشگاه الزهرا  اعطای بورس به دانش آموختگان زن رتبه اول تا سوم مقطع کارشناسی و پذیرش اساتید زن افغان برای دوره های دکتری و کمک در تاسیس و راه اندازی مقاطع کارشناسی ارشد، و نیز اعطای فرصتهای مطالعاتی و پژوهشی سه ماهه و برگزاری کارگاههای آموزشی و پژوهشی دو هفته ای برای اساتید افغان در ایران و افغانستان را اعلام نمود.

رییس موسسه آموزش عالی اشراق هرات با اعلام نیاز فراوان دستگاههای دولتی و غیردولتی افغانستان به متخصصان رشته حسابداری، تمایل خود را به اعزام دانشجو برای تحصیل در رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام داشت. وی همچنین با اشاره به لزوم دانش افزایی اساتید فوق لیسانس رشته های روان شناسی بالینی و مطالعات زنان، بر ضرورت معرفی اساتید علوم قرآن و حدیث و الهیات تاکید نمود. در این نشست روسای دانشکده های دانشگاه الزهرا آمادگی و همکاری خود را برای طراحی دوره های آموزشی بلندمدت ویژه دانشجویان افغانستان در رشته های مورد نیاز، با توجه به شرایط ویژه دانش آموختگان دانشگاههای افغانستان، به منظور جبران ضعف تحصیلی این دسته از متقاضیان اعلام داشتند. شرط برگزاری این دوره ها وجود تعداد کافی داوطلبان در هر رشته برای تشکیل کلاسهای مجزا برای واحدهای پیش نیاز است.

دانشگاه الزهرا در نظر دارد هیاتی را به منظور بازدید از دانشگاههای افغانستان و معرفی دانشگاه الزهرا با هدف جذب دانشجویان دختر افغان در مقاطع تکمیلی در آینده نزدیک به افغانستان اعزام نماید.   


تعداد مشاهده خبر: (609)
کد خبر: 919
  • ملاقات رییس دانشگاه خصوصی اشراق هرات با ریاست دانشگاه
  • ملاقات رییس دانشگاه خصوصی اشراق هرات با ریاست دانشگاه
  • ملاقات رییس دانشگاه خصوصی اشراق هرات با ریاست دانشگاه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: