اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
26

حضور دانشگاه الزهرا در نشست مشترک معاون وزارت علوم اتریش و روسای دانشگاههای کشور (25/10/1395)

حضور دانشگاه الزهرا در نشست مشترک معاون وزارت علوم اتریش و روسای دانشگاههای کشور  (25/10/1395)

در نشستی که در روز شنبه 25 دی ماه 1395 با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل کشورمان و معاون پژوهش های علمی و همکاری های بین المللی وزارت علوم،تحقیقات و اقتصاد اتریش برگزارشد، روسای دانشگاههای الزهرا، شهید بهشتی، صنعتی شریف، هنر تهران، علامه طباطبایی، خوارزمی وعلم و صنعت با روسای دانشگاههای اتریش در خصوص همکاری های دانشگاهی به گفت و گو نشستند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم درامور بین الملل در این نشست گفت: ایران از نظر علم و فناوری در منطقه جایگاه بی نظیری دارد و دارابودن حدود ۵ میلیون دانشجو که ۱۰۰ هزار نفر آنها در دوره دکترای تخصصی هستند ظرفیت بالایی برای توسعه کشور ایجاد می نماید. وی افزود: با توجه به سرمایه انسانی بالایی که کشورمان در اختیار دارد، از اقتصاد متکی بر منابع طبیعی به سوی اقتصاد دانش بنیان در حال تغییر جهت هستیم و در همین راستا تجاری سازی ایده های علمی را در دستور کار خود قرار داده ایم.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، بین المللی شدن دانشگاهها را یکی از چهار اولویت مهم این وزارت بیان کرد و تاکید نمود دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مسئول اصلی گسترش همکاری های علمی بین المللی هستند و وزارت علوم نقش سیاستگذاری، هدایت و پشتیبانی را در این حوزه برعهده دارد. قائم مقام وزیر علوم تاکید کرد: اتریش از دیرباز با ایران همکاری داشته است و هم اکنون نیز به علت کیفیّت بالای دانشگاهها در اولویت همکاری های علمی بین المللی ایران قرار دارد.

دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان نیز در این نشست گفت: برگزاری دوره های مشترک آموزشی بین دانشگاهها، اعطای دوره فرصت مطالعاتی ۹ ماهه به دانشجویان دکترا و اعطای بورس تحصیلی زمینه هایی هستند که دو کشور ایران و اتریش می توانند در حوزه دانشجویی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

معاون پژوهش های علمی و همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و اقتصاد اتریش نیز در این نشست با اشاره به تفاهم نامه های همکاری که در دیدار وزیرعلوم و معاون صدر اعظم، وزیر علوم و اقتصاد اتریش در سال گذشته منعقد شد گفت: کارگروههایی در موضوعات مختلف برای اجرایی شدن این تفاهم نامه ها تشکیل شده است. باربارا ویتگروبر با تاکید بر تاریخچه طولانی و ضرورت گسترش همکاری های دو کشور در حوزه آموزش عالی گفت: باید برنامه های عملیاتی رسیدن به این هدف را تدوین کنیم.

پس از معرفی کلی توانمندیهای علمی و مراکز تحقیقاتی اتریش توسط مدیر کل پژوهش های علمی و همکاری های بین المللی این کشور، روسای دانشگاههای ایرانی و اتریشی حاضر در این نشست دانشگاه خود را معرفی و زمینه های مورد علاقه برای همکاری را تشریح کردند.

عصر همان روز ضیافت شامی به افتخار حضور هیات اتریشی و به میزبانی مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم در محل رستوران ترمه دانشگاه الزهرا(س) برگزار گردید.


تعداد مشاهده خبر: (364)
کد خبر: 960
  • حضور دانشگاه الزهرا در نشست مشترک معاون وزارت علوم اتریش و روسای دانشگاههای کشور  (25/10/1395)
  • حضور دانشگاه الزهرا در نشست مشترک معاون وزارت علوم اتریش و روسای دانشگاههای کشور  (25/10/1395)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: