اخبار دفتر همکاری های علمی و بین المللی

جستجو اخبار

اخبار دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا
19

ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)

ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)

هیاتی از روسا و معاونان دانشگاههای خصوصی افغانستان بعدازظهر روز دوشنبه 18 بهمن ماه 1395 در دانشگاه الزهرا با معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه و نمایندگان روسای دانشکده های علوم اجتماعی، روانشناسی، هنر، علوم زیستی، تربیت بدنی،علوم ریاضی دانشگاه الزهرا و رییس مرکز آموزشهای مجازی دانشگاه الزهرا ملاقات کردند.

دکتر ذاکرحسین ارشاد سرپرست اتحادیه دانشگاههای خصوصی افغانستان با اظهار خرسندی از حضور در دانشگاه الزهرا و تشکیل دومین نشست گفتگو با مسئولان دانشگاه در پی سفر اخیر ریاست و مدیریت بین الملل دانشگاه الزهرا به افغانستان، گفت: وجود دانشگاه الزهرا قوت قلبی برای زنان محروم و در عین حال سرشار از استعداد افغان است. وی افزود: زنان و دختران افغان با چالشهای جدی در راه پیشرفت رو به رو هستند. ما به عنوان مبتکران تحصیلات عالی خصوصی در افغانستان زمینه تحصیل دانشگاهی دختران افغان را فراهم کرده ایم و امیدواریم امکان تحصیلات تکمیلی دانش آموختگان افغان در دانشگاه الزهرا فراهم گردد. سرپرست اتحادیه دانشگاههای خصوصی افغانستان در ادامه سخنانش با ارائه آماری گفت: دانشگاههای خصوصی افغانستان در حال حاضر حدود 167000 دانشجو را با حدود 5500 کادر هیات علمی تحت آموزش دارند.

دکتر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا همکاری بین المللی آموزشی و پژوهشی را از ارکان اصلی دانشگاه الزهرا خواند وزمینه های همکاری آموزشی با دانشگاههای افغانستان را با توجه به سفر اخیر ریاست دانشگاه الزهرا به افغانستان فراهم دانست. در ادامه دکتر توسلی معاون بین الملل دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی از برگزاری کارگاه آموزشی مجازی روش تحقیق کمی و کیفی در حسابداری برای متقاضیان دانشگاه خصوصی کاتب، و چند دانشگاه خصوصی دیگر افغانستان خبر داد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا با اشاره به این که این دانشگاه جزو یک درصد دانشگاههای برتر دنیا در علم شیمی است بر سیاست دانشگاه الزهرا در افزایش تعداد هیات علمی در تمامی رشته ها تا رسیدن به حدنصاب مطلوب خبر داد. وی با توجه به افزایش تقاضا برای تاسیس رشته آموزش زبان چینی، اعلام کرد دانشگاه الزهرا آمادگی دارد با توجه به همجواری استانهای شرقی افغانستان با چین،  اساتید فارسی زبان آموزش زبان چینی را دعوت به همکاری نماید.

معاون آموزشی دانشگاه خاتم النبیین کابل با توجه به اینکه در هیچیک از دانشگاههای افغانستان به جز دانشگاه دولتی کابل رشته های علوم پایه تدریس نمی شود، درخواست همکاری آموزشی در این زمینه به ویژه در رشته علوم ریاضی برای تحصیلات تکمیلی دختران افغان به منظور تامین کادر آموزشی دبیرستانهای دختران افغانستان را مطرح نمود.

در ادامه نشست، دکتر هاشمی نژاد مدیر مرکز آموزشهای مجازی دانشگاه الزهرا نحوه ورود و استفاده از دوره های آموزشی مجازی دانشگاه الزهرا را به صورت مبسوط ارائه داد. معاون آموزشی دانشکده تربیت بدنی نیز با توضیحاتی در خصوص آزمایشگاههای تخصصی فیزیولوژی ورزشی با دستگاههای پیشرفته در دانشکده، از آمادگی دانشکده در راه اندازی آزمایشگاه تخصصی بیومکانیک ورزشی درماه آینده و نیز برگزاری همایش ملی علوم ورزشی زنان در تاریخ 4 اسفند95 خبر داد. وی همچنین به برگزاری دوره آموزشی دو هفته ای رفتارحرکتی برای 15 تن از دانشجویان برتر رشته روانشناسی دانشگاه اشراق هرات در دانشکده تربیت بدنی در اوایل ماه آینده اشاره نمود.

نماینده دانشکده علوم زیستی نیز از برگزاری همایش غذا و سلامت در فروردین ماه 96 خبر داد که محورهای اصلی آن آلودگی آب، تخمیر نان، محصولات تراریختی و تقلب در مواد غذایی خواهد بود. معاون پژوهشی دانشکده هنر از افتتاح رشته کتابت و نگارگری در آینده نزدیک در دانشکده هنر الزهرا خبر داد و با اشاره به مکتب هرات و قرابت میراث فرهنگی ما در این زمینه امکان همکاری آموزشی و جذب دانشجویان علاقه مند افغان را مطرح کرد. دکتر پیوسته گر از گروه روانشناسی با اعلام آمادگی در ارائه کارگاه آموزشی آشنایی با آزمونهای تشخیصی در روانشناسی، با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرهنگ و آسیب شناسی روانی بررسی نقش فرهنگ و تربیت را در اختلالات روانی شایع در جوامع ضروری دانست. وی از اساتید افغان دعوت کرد با ارائه مقاله در همایش مذکور در اردیبهشت ماه 96 شرکت نمایند.

دکتر ذاکر حسین ارشاد سرپرست اتحادیه دانشگاههای غیردولتی افغانستان با اشاره به برنامه ارتقا که با هدف ارتقای ظرفیت زنان افغان اجرا می شود، گفت: انجام طرحهای پژوهشی تحلیل وضعیت زنان در ولایات مختلف افغانستان به منظور ارائه طرحهای ارتقائ ظرفیت زنان افغان ضروری است. وی آمادگی اتحادیه دانشگاههای غیردولتی افغانستان را برای اجرای طرحهای پژوهشی پیشنهادی دانشگاه الزهرا در افغانستان با هدف رفع محرومیت از زنان افغان اعلام نمود.  


تعداد مشاهده خبر: (679)
کد خبر: 973
  • ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)
  • ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)
  • ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)
  • ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)
  • ملاقات هیات رهبری دانشگاههای غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س): (18/11/95)

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: