دوشنبه 23 فروردین 1400          
    سوالات متداول
پرسش های متداول

به چه کسی دانشجوی غیر ایرانی گفته می شود؟

هر دانشجویی که پاسپورت غیر ایرانی داشته باشد و با ویزای دانشجویی وارد کشور شود.

مراحل درخواست چگونه است؟

لطفا به سایت دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا>>>> آیین نامه های بین المللی مراجعه کنید.

سطح مهارت مورد نیاز به زبان فارسی برای دانشجویان غیر ایرانی چگونه است؟

دانشجویان بین  المللی باید سطح فارسی قابل قبولی برای ثبت نام داشته باشند و یا مدرکی از مراکز معتبر آموزش زبان فارسی در ایران ارائه دهند. در صورت عدم آشنایی با زبان فارسی باید به مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه الزهرا (آزفا) مراجعه و دوره های آموزشی را بگذرانند و  مدرک صادر شده از این مرکز را ارائه نمایند. و در صورتی که این مرکز اعلام عدم آمادگی و یا تکمیل ظرفیت نماید متقاضی می تواند این دوره را در یکی از مراکز مورد تایید وزارت علوم، شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بگذراند که توسط دانشگاه به آن مراکز معرفی می شوند.

کلاس ها از چه زمانی آغاز می شوند؟

لطفا به سایت دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا >>>> تقویم آموزشی مراجعه کنید.

آیا من می توانم مدارک تحصیلی ام را خود ترجمه کنم؟

مدارک تحصیلی شما باید توسط دارالترجمه های رسمی و تایید شده توسط وزارت دادگستری ترجمه شوند.

آیا شما کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اید؟

دانشگاه الزهرا هیچ کمک هزینه ای برای دانشجویان غیر بورسیه  بین المللی در نظر نگرفته است و تمام هزینه های تحصیلی ازقبیل شهریه ثبت نام ، اقامت و خدمات رفاهی برعهده این دانشجویان می باشد. شهریه ثبت نام دانشجویان غیر بورسیه توسط هیات رییسه دانشگاه تعیین شده است. کمک هزینه دانشجویان بورسیه مربوط به نوع بورس آنها بوده و مقدار آن توسط هیات امنا دانشگاه هرساله تعیین می گردد.

مهم:

دانشگاه الزهرا هر ساله تعدادی بورس به دانشجویان مستعد و توانمند اعطا می کند. برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط این بورس ها لطفا به سایت دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا مراجعه کنید.

من چگونه می توانم در مدت زمانی که در دانشگاه الزهرا هستم اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ ایرانی اسلامی به دست آورم؟

شما می توانید در برنامه های فرهنگی  و اجتماعی که برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود شرکت کنید و از این برنامه ها استفاده کنید.

کجا باید تقاضای بورس خود را تحویل دهم؟

شما می توانید تقاضای خودرا به همراه کلیه مدارک لازم به دفتر سرپرستی دانشجویان غیر ایرانی در حوزه مدیریت همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا واقع در ساختمان خوارزمی تحویل دهید و یا مدارک خود را به آدرس پست الکترونیکی به شرح ذیل ارسال نمایید.

Office@alzahra.ac.ir

Intl.office@alzahra.ac.ir

چه نوع بورس هایی در دانشگاه الزهرا وجود دارد؟

 لینک )ماده 3 شیوه نامه پذیرش دانشجویان بورسیه دانشگاه الزهرا: انواع بورس

چگونه متوجه شوم که مدرک لیسانس وفوق لیسانس من در ایران معتبر است؟

سفارت ایران در کشور شما می تواند به شما در این زمینه کمک کند. آنها می توانند به شما اطمینان دهند که آیا شما می توانید در ایران ادامه تحصیل بدهید یا خیر.

آیا باید محل اقامت خود را رزرو کنم؟

خیر. در صورت دارا بودن بورس کامل تحصیلی دانشجویان بین المللی می توانند از خوابگاه دانشگاه الزهرا استفاده کنند و در صورتی که دانشجو به صورت ازاد باشد می تواند با پرداخت شهریه از خوابگاه دانشگاه استفاده کند.